Ameryka

Ameryka | wsparcie promocyjne

Piętnastolatek uwiedziony przez dwa razy starszą od siebie służącą, wygnanie i seria niefortunnych zdarzeń w pełnym ciemnych zakamarków Nowym Jorku.

O tym w dużym skrócie jest powieść Franza Kafki, która należy (obok „Procesu” i „Zamku”) do tzw. „trylogii samotności”. „Ameryka” to opowieść o dorastaniu, podejmowaniu decyzji i codziennym okrucieństwie świata. Właśnie ona stała się inspiracją dla twórców do powstania pełnometrażowego filmu animowanego.

Karol w okresie dorastania zostaje sam, rzucony w wir bezwzględnego świata. Zakłamane i zdemoralizowane społeczeństwo Ameryki nie ułatwia mu odnalezienia swojego miejsca w świecie. Chłopak na każdym kroku jest poniewierany, wykorzystywany i upokarzany. Jednak zawsze z uporem wstaje i idzie naprzód. Bohater jednak zdaje się nie dostrzegać dotykających go okrucieństw, sam nie czuje się ofiarą, przez co wzbudza jeszcze większe poczucie litości.


___

Reżyseria: Piotr Dumała

Scenariusz: na podstawie powieści Franza Kafki „Ameryka”
Producent: Piotr Furmankiewicz
Produkcja: FUMI Studio
Partnerzy: MOMAKIN
Kontakt: Agnieszka Kowalewska- Skowron, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;


Technika animacji:2D
Gatunek: Dramat
Grupa docelowa: 18+
Format: Pełnometrażowy film animowany
Szacunkowy budżet produkcji: 3 000 000 Euro 

___

Projekt był prezentowany na Cartoon Movie w 2022 roku w kategorii In concept.

Udział Agnieszki Kowalewskiej-Skowron, która zaprezentowała projekt, został dofinansowany ze środków stypendialnych Polski Instytut Sztuki Filmowej.

PISF log1eng negfotos 00009

GALERIA