USŁUGI PRODUKCYJNE DLA FILMU


MOMAKIN specjalizuje się w projektach animacji stop motion, w szczególności w technice lalkowej. Oferuje kompleksowe usługi produkcyjne w zakresie wykonania lalek, dekoracji i rekwizytów, a także całych sekwencji animowanych.

Wspiera producentów w rekrutacji twórców z zakresu animacji, reprezentuje i koordynuje pracą członków pionów plastycznych i kreatywnych (w tym projektantów postaci), a także animatorów, specjalistów z zakresu realizacji zdjęć stop motion i na miniaturach (w tym autorów zdjęć) oraz usługodawców z zakresu postprodukcji obrazu i dźwięku.

MOMAKIN oferuje usługi dla producentów animacji, ale i dla projektów łączących animację z dokumentem lub filmem aktorskim. Posiada doświadczenie w procesie realizacji miniatur, efektów specjalnych czy postprodukcji zarówno w filmach dokumentalnych, jak i fabularnych.

Firma pomaga w pozyskiwaniu partnerów i koproducentów, przede wszystkim dla projektów na etapie developmentu oraz koordynacji projektów międzynarodowych.

REALIZACJE - PRZYKŁADY

Lola i pianino hałasów

„Lola i pianino hałasów”

Reż. Augusto Zanovello

Produkcja: Folimage & Komadoli (Francja)

Koprodukcja: Momakin, EC1 Łódź - Miasto Kultury, CeTA, Nadasdy (Szwajcaria)

MOMAKIN: koproducent polski, promocja i dystrybucja w Polsce

26-minutowy film animowany (TV special) realizowany w animacji lalkowej z elementami animacji 2D w reżyserii uznanego reżysera Augusto Zanovello. Opowiada historię 13-letniej Loli, siostry 5-letniego Simona, dziecka w spektrum autyzmu. Dzięki swoim obserwacjom Lola odkrywa nadwrażliwość swojego młodszego brata na wszystkie małe dźwięki ukryte w otaczającej ich kakofonii życia. Z pomocą swojego przyjaciela Roliha postanawia zbudować maszynę, która będzie tworzyć i wzmacniać te dźwięki, aby móc się komunikować z bratem.

 

Animacja zdobyła nagrodę Jury podczas najważniejszego branżowego wydarzenia – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.

Astra logotyp 630x360

GALERIA