O NAS

MOMAKIN łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Wspiera projekty animacyjne na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania przez produkcję, aż po dystrybucję. Prowadzi agencję talentów, inicjuje i realizuje projekty filmowe w Polsce i na świecie, bazując na sieci kontaktów, które zapewniają skuteczną dystrybucję i promocję. Dysponuje obszernym katalogiem dystrybucyjnym dla kina, TV i VOD. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej

MOMAKIN organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum – jedynego na świecie wydarzenia branżowego poświęconego animacji poklatkowej.


Producentki, łowczynie talentów, dystrybutorki, mentorki, organizatorki, networkerki, promotorki – Agnieszka, Katarzyna i Paulina założyły MOMAKIN, żeby stworzyć polskim twórcom stop motion przestrzeń do działania.

Agnieszka Kowalewska

Agnieszka Kowalewska-Skowron

Jest dyrektorką ANIMARKT Stop Motion Forum, jurorką na festiwalach animacji na świecie, selekcjonerką filmów do iberoamerykańskich nagród Premios Quirino. Jako dystrybutorka współpracuje z nadawcami i platformami VOD. Szuka filmów i programów telewizyjnych do dystrybucji.

Jest też wiceprzewodniczącą sekcji seriali Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Koordynuje projekty promujące polską animację na świecie oraz organizuje wydarzenia kulturalne.

Filmoznawczyni, absolwentka Podyplomowych Studiów Public Relations na Uniwersytecie Łódzkim oraz Społecznej odpowiedzialności biznesu w Wyższej Szkole Europejskiej im ks. J. Tischnera w Krakowie. Zawodowo związana była z Se-Ma-For Film Festival, Telewizją TOYA, Multimedia Polska i Klubem Wytwórnia. Jurorka na festiwalach animacji na świecie i selekcjonerka filmów do iberoamerykańskich nagród Premios Quirino.

Fot. Adam Słowikowski

Katarzyna Gromadzka
Katarzyna Gromadzka

Jest producentką wykonawczą, reprezentantką talentów animacyjnych, koordynatorką projektu Polish Quality. Wyszukuje animacyjne talenty, działa jako mentorka w programie Sisterhood of Young Animation Auteurs i wprowadza na światowy rynek sygnowany marką MOMAKIN innowacyjny system konstrukcji animacyjnych.

Jest członkinią SFP i SPPA. Skończyła filmoznawstwo oraz organizację produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Drogę zawodową rozpoczęła jako kierowniczka planu i kierowniczka produkcji.

Współpracowała z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage i Se-Ma-For Film Festival. W Se-Ma-For Produkcja Filmowa i Fundacji Filmowej Se-Ma-For prowadziła produkcję filmów animowanych i seriali: „Parauszek i przyjaciele” Krzysztofa Brzozowskiego, „Niebieski pokój” Tomasza Siwińskiego, „Wielka Wojna w małych rękach” Matthiasa Zirzowa, „Ucieczka” Jarosława Konopki.

Fot. Adam Słowikowski

Paulina Zacharek
Paulina Zacharek

Paulina promuje #BajkizPolski, jako członkini zarządu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych koncentruje się na sprawach animacji z perspektywy producentów. Specjalizuje się w dziedzinie profesjonalizacji i edukacji. Zbudowany przez nią program szkoleniowy StopMoLab, pozwala uczestnikom wypełnić naturalną lukę między wiedzą zdobytą na uczelniach artystycznych, a realiami profesjonalnej pracy. Koordynuje powstanie krajowej strategii edukacji dla animacji. Współtworzy edukacyjną część Se-Ma-For European/Asian Express, Junior Se-Ma-For Film Festival oraz sekcję filmową Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Animacji.

Ukończyła historię sztuki i jest absolwentką Muzealniczych Podyplomowych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Była związana z Se-Ma-For Muzeum Animacji, którym zarządzała przez 5 lat. Zajmowała się kreowaniem oraz współorganizacją wystaw, warsztatów i wydarzeń specjalnych. Jest doświadczoną koordynatorką i organizatorką projektów oraz wydarzeń kulturalnych.

Fot. Adam Słowikowski