O NAS

MOMAKIN łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Wspiera projekty animacyjne na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania przez produkcję, aż po dystrybucję. Prowadzi agencję talentów, inicjuje i realizuje projekty filmowe w Polsce i na świecie, bazując na sieci kontaktów, które zapewniają skuteczną dystrybucję i promocję. Dysponuje obszernym katalogiem dystrybucyjnym dla kina, TV i VOD. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej.
MOMAKIN jest organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum – jedynego na świecie wydarzenia branżowego poświęconego animacji poklatkowej.
MOMAKIN prowadzą trzy energiczne kobiety – doświadczone specjalistki
w organizacji wydarzeń i produkcji filmowej.
Agnieszka Kowalewska

Agnieszka Kowalewska-Skowron

Do jej głównych zadań w MOMAKIN należy poszukiwanie filmów i programów telewizyjnych do dystrybucji. Współtworzy i programuje ANIMARKT Stop Motion Forum. Koordynuje projekty promujące polską animację na świecie oraz organizuje wydarzenia kulturalne.

Filmoznawczyni, absolwentka Podyplomowych Studiów Public Relations na Uniwersytecie Łódzkim oraz Społecznej odpowiedzialności biznesu w Wyższej Szkole Europejskiej im ks. J. Tischnera w Krakowie. Zawodowo związana była z Se-Ma-For Film Festival, Telewizją TOYA, Multimedia Polska i Klubem Wytwórnia.

Jurorka na festiwalach animacji na świecie i selekcjonerka filmów do iberoamerykańskich nagród Premios Quirino.
Katarzyna Gromadzka
Katarzyna Gromadzka

W MOMAKIN jest producentką wykonawczą, reprezentantką talentów animacyjnych, koordynatorką projektu Polish Quality. Współorganizuje ANIMARKT Stop Motion Forum

Ukończyła filmoznawstwo oraz organizację produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Drogę zawodową rozpoczęła jako kierowniczka planu i kierowniczka produkcji. Współpracowała z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage i Se-Ma-For Film Festival.

W Se-Ma-For Produkcja Filmowa i Fundacji Filmowej Se-Ma-For prowadziła produkcję filmów animowanych i seriali: „Parauszek i przyjaciele” Krzysztofa Brzozowskiego, „Niebieski pokój” Tomasza Siwińskiego, „Wielka Wojna w małych rękach” Matthiasa Zirzowa, „Ucieczka” Jarosława Konopki.

Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP) i Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji (SPPA).

Paulina Zacharek
Paulina Zacharek

Jej głównym polem działań w MOMAKIN są dystrybucja kinowa animacji, edukacja i profesjonalizacja branży animacji. Organizuje ANIMARKT Stop Motion Forum, w ramach którego programuje sekcje Masters i Business.

Ukończyła historię sztuki i jest absolwentką Muzealniczych Podyplomowych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Była związana z Se-Ma-For Muzeum Animacji, którym zarządzała przez 5 lat. Zajmowała się kreowaniem oraz współorganizacją wystaw, warsztatów i wydarzeń specjalnych. Jest doświadczoną koordynatorką i organizatorką projektów oraz wydarzeń kulturalnych.

Współtwórczyni edukacyjnej części Se-Ma-For European/Asian Express, Junior Se-Ma-For Film Festival oraz sekcji filmowej Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Animacji.