#BAJKIZPOLSKI

bajkizpolski 1000x210pxProjekt #bajkizpolski obejmuje polskie seriale i filmy animowane dla dzieci, których dystrybucją zajmuje się MOMAKIN. Pomysłodawcom inicjatywy zależy na budowaniu świadomości, że w Polsce produkuje się wartościowe bajki, tak ważne w rozwijaniu dziecięcego świata wyobraźni. #bajkizpolski stanowią też formę wsparcia rodziców, którzy szukają atrakcyjnej, a zarazem wysokojakościowej oferty kulturalnej dla swoich dzieci. 

#bajkizpolski w różnych kompilacjach i zestawach pojawiają się w kinach sieciowych czy studyjnych oraz na platformach streamingowych.

Cykl #bajkizpolski zaplanowany został na rok. Pierwszy zestaw zatytułowany „Razem” pokazywany był w kinach jesienią i zimą 2021 roku. W lutym 2022 roku #bajkizpolski zaprezentowały zestaw „Sen”. Wiosną i latem 2022 roku widzowie mogli czerpać pomysły na kreatywne spędzanie wolnego czasu w zestawie „Zabawa", a we wrześniu poznawali uroki "Podróżowania".

Najnowszy zestaw, pt. „Zabawy na śniegu” wystartował grudniu 2022 roku. Ta propozycja uświadamia młodym, że zima nie oznacza wyłącznie siedzenia w domu. To czas dobrej zabawy na śniegu w gronie najbliższych przyjaciół. Podczas pokazów zaprezentowane zostaną wybrane odcinki dobrze znanych i uwielbianych przez najmłodszą widownię seriali „Żubr Pompik”, „Przytul mnie”, „Mami Fatale”, „HipHip Hurra” czy „Przedszkolaki”.

Pokazy:

   • 3.12 Poranki w Multikinie, cała Polska
   • 4.12 Poranki w Multikinie, cała Polska
   • 4.12 Gminny Ośrodek Instytucji Kultury, Koźmin
   • 18.12 Kino pod Baranami, Kraków
   • 31.12 Kino Muza, Poznań

- Młody człowiek powinien być od najmłodszych lat zaznajamiany z różnymi formami i typami działań artystycznych, by mógł świadomie wybierać z różnorodności kulturalnej, a w następstwie wyrobić nawyk uczestnictwa - mówi Paulina Zacharek. Animacja jako ogólnie forma oswojona przez najmłodszych może się stać drzwiami otwierającymi dzieciom drogę do innych dziedzin sztuki - dodaje.Odkryj #bajkispolski razem z nami!