KONSULTACJE Z EKSPERTAMI

Konsultacja w ramach ASK: Animation Support Kit to możliwość omówienia z ekspertem wybranego zagadnienia (lub zagadnień), dotyczącego planowanego lub realizowanego projektu filmowego, na dowolnym etapie powstawania.

Obszary, które można skonsultować, to animacja oraz zagadnienia związane z projektowaniem i budową lalek animacyjnych – doborem technik, projektem konstrukcji, tworzeniem postaci ludzkich i zwierzęcych.

EKSPERCI ASK
Tim Allen
Pochodzący z Wielkiej Brytanii animator, specjalizujący się w stop motion z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Pracował przy tak uznanych i nagradzanych produkcjach filmowych, jak "Wyspa psów", "Gnijąca Panna Młoda", "Fantastyczny Pan Lis" czy "Nazywam się Cukinia", a także przy krótkometrażowym filmie "Piotruś i wilk", który zdobył Oscara w 2008 roku. Jest edukatorem realizującym w różnych krajach kursy mistrzowskie, programy mentoringu twórców i warsztaty animacji dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności.

Magdalena Bieszczak
Właścicielka i założycielka All Animation Studio, specjalizująca się w budowie lalek animacyjnych i przygotowywaniu scenografii na potrzeby realizacji w stop motion. Podczas 13-letniego pobytu w Londynie miała okazję współpracować z Timem Burtonem i Wesem Andersonem, przy m.in. filmach pełnometrażowych, nominowanych do Oscara, takich jak "Frankenweenie", "Osobliwy dom Pani Peregrine", "Grand Budapest Hotel" czy "Wyspa psów", gdzie pełniła funkcję szefowej działu CTS. Obecnie mieszka w Portland i pracuje dla amerykańskiego studia Laika.

Sylwia Nowak
W zawodzie twórczyni lalek i scenografii do filmu animowanego pracuje już od ponad 20 lat. Specjalizuje się w filmach lalkowych, realizowanych klasyczną techniką animacji poklatkowej. Jako autorka kostiumów i charakteryzacji lalek brała udział przy produkcjach filmów takich jak "Bajki z krainy Lajlonii", "Ichthys", "Danny Boy", "Piotruś i wilk", "Latająca Maszyna”, "Wyspa Psów" czy "Wielkie zmartwienie".

Piotr Knabe
Twórca projektów postaci i lalek, elementów scenografii i rekwizytów z doświadczeniem w technologicznym projektowaniu i wykonaniu (modele i wydruk 3D); współpracował ze studiami i producentami z Polski oraz świata, m.in. Opus Film, Se-ma-for, BreakThru Films, WJTeam, Animoon, ZVVIKS (Słowenia), Come Sesos (Meksyk), MOV Co. (Japonia), LOOKS Film&TV (Niemcy); pracował przy tytułach: "Piotruś i wilk", "Ichtys", "Danny Boy”, "La nostalgia del Sr. Alambre", "Ucieczka” oraz serialach "Parauszek i przyjaciele", "Koyaa" i "Wojna i ja".

Marcin Zalewski
Jest twórcą lalek, rzeźbiarzem, wykonawcą rekwizytów. Związany z branżą animacji od ponad 15 lat. W jego dorobku znajdują się prace przy tworzeniu lalek do filmów: "Latająca Maszyna", "Piotruś i wilk", "La Nostalgia del Sr. Alambre", "Wyspa psów", "Nawet myszy idą do nieba" czy seriali "Koyaa The Extraordinary" oraz "Parauszek i przyjaciele".

ZASADY UDZIAŁU
Podstawowy pakiet to godzinna konsultacja dot. jednego projektu lub wybranego zagadnienia z dopasowanym specjalistą.

Podczas rejestracji (przez formularz) uczestnik udostępnia materiały, które pozwalają konsultantom przygotować się do rozmowy.

W formularzu zgłoszeniowym uczestnik zaznacza, jakie zagadnienia chciałby skonsultować. W przypadku wypisania zbyt szerokiego zakresu konsultacji uczestnik zostanie powiadomiony o konieczności wybrania mniejszej ilości tematów bądź dokupienia dodatkowych konsultacji.

W przypadku konsultacji z lalkarzami, w zależności od zgłoszonych zakresów do omówienia, może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia konsultacji z dwoma ekspertami (bez dodatkowej opłaty).

HARMONOGRAM
22.06 rozpoczęcie rekrutacji uczestników
15.07 zakończenie naboru zgłoszeń
16.07 ogłoszenie zakwalifikowanych uczestników
19.07 ostateczny termin uiszczenia opłaty za udział
20.07-10.08 realizacja konsultacji (szczegóły uzgadniane indywidualnie)

OPŁATY
1 konsultacja - 195 euro (z VAT)
2 konsultacje - 15% zniżki
3 konsultacje - 25% zniżki
4 konsultacje - 30% zniżki
Zniżki obowiązują podczas wykupienia większej liczby konsultacji w każdym z zakresów (animacja bądź lalki animacyjnej).
Przy chęci wykupienia powyżej 4 konsultacji wycena jest indywidualna.
Wykupując konsultację z animacji, jak i lalki animacyjnej, obowiązuje zniżka 15%.
Zniżki się nie łączą się. 

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia odbywają się przez formularz <link>, do którego należy dołączyć prezentację w formacie PDF o długości max. 20 stron (link do Dropbox/Dysku Google), zawierającą:

w przypadku konsultacji z animacji:
- dane o projekcie (tytuł, producent/koproducent, kraj, format, metraż, odbiorca, budżet, obecny etap produkcji)
- koncept projektu
- synopsis
- 2-5 kadrów
- treatment
- opis postaci
- projekty postaci i dekoracji
- rysunki techniczne lalek prezentujące ich możliwości ruchowe (mimika, ręce, stopy)
- rysunki techniczne scenografii pod kątem dostępu animatora
- referencje dot. zakresu ruchu lalek
- testy animacji lalek, sekwencje animacji (jeśli istnieją)

w przypadku konsultacji z lalkarzami:
- dane o projekcie (tytuł, producent/koproducent, kraj, format, metraż, odbiorca, budżet, obecny etap produkcji)
- koncept projektu
- synopsis
- 2-5 kadrów
- treatment
- opis postaci 
- projekty postaci i scenografii
- referencje do wyglądu lalek (przykładowe projekty, proponowane materiały wykonania, wygląd, sposób poruszania)

REJESTRACJA UDZIAŁU
Formularz zgłoszeniowy (w jęz. angielskim) na konsultację znajduje się <TUTAJ>

Regulamin udziału w projekcie znajduje się <TUTAJ>

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ASK Konsultacje PL

EKSPERCI ASK: Animation Support Kit