USŁUGI PRODUKCYJNE DLA FILMU


MOMAKIN specjalizuje się w projektach animacji stop motion, w szczególności w technice lalkowej. Oferuje kompleksowe usługi produkcyjne w zakresie wykonania lalek, dekoracji i rekwizytów, a także całych sekwencji animowanych.

Wspiera producentów w rekrutacji twórców z zakresu animacji, reprezentuje i koordynuje pracą członków pionów plastycznych i kreatywnych (w tym projektantów postaci), a także animatorów, specjalistów z zakresu realizacji zdjęć stop motion i na miniaturach (w tym autorów zdjęć) oraz usługodawców z zakresu postprodukcji obrazu i dźwięku.

MOMAKIN oferuje usługi dla producentów animacji, ale i dla projektów łączących animację z dokumentem lub filmem aktorskim. Posiada doświadczenie w procesie realizacji miniatur, efektów specjalnych czy postprodukcji zarówno w filmach dokumentalnych, jak i fabularnych.

Firma pomaga w pozyskiwaniu partnerów i koproducentów, przede wszystkim dla projektów na etapie developmentu oraz koordynacji projektów międzynarodowych.

REALIZACJE - PRZYKŁADY

WOJNA I JA

„Wojna i ja” ("Kids of Courage") | serial w dystrybucji

reż. Matthias Zirzow
produkcja: SWR (Niemcy), LOOKSfilm (Niemcy)
koprodukcja: BBC Alba / MG Alba, Česká Televize, Studio Toto, Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, EC1 Łódź – Miasto Kultury
MOMAKIN: produkcja wykonawcza, polska dystrybucja

Fabularyzowany serial dokumentalny dla młodego widza o tematyce historycznej, zrealizowany w technice łączącej zdjęcia live-action z udziałem aktorów, materiały archiwalne oraz zdjęcia efektowe na makietach. Serial przedstawia wydarzenia II Wojny Światowej widziane oczami dzieci z różnych europejskich krajów, a jako kanwę opowieści wykorzystuje oryginalne dziecięce pamiętniki i biografie z lat 1938–1945.

W krótkim czasie od wprowadzenia do dystrybucji tytuł otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień, m.in. nagrodę dla najlepszego dziecięcego programu dokumentalnego na Niemieckim Festiwalu Mediów dla Dzieci GOLDENER SPATZ, Srebrną Walkirię na Festiwalu Filmów Historycznych i Wojennych w Kętrzynie czy Białego Słonia dla telewizyjnej produkcji roku dla dziecięcej widowni. 

Nagrody:
2018: Walkiria (srebrny)
2018: Goldener Sparrow (pierwszy odcinek) 
2019: The White Elephant (nagroda medialna dla dzieci za najlepszą produkcję telewizyjną)

Nominacje:
2019: International Emmy Kids Award 
2019: Rockie Awards
2019: Japan Prize
2020: German Hearing Film Award 
2020: Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci na Tajwanie 
2020: Nagroda Grimme

1

 GALERIA