SZKOŁY PODSTAWOWE, GIMNAZJALNE, PONADGIMNAZJALNE – Animujemy wiedzę

szkoly_kolo

MOMAKIN zaprasza do udziału w wyjątkowym warsztacie, podczas którego uczniowie:
– zdobędą lub utrwalą wiadomości z wybranego tematu;
– stworzą swój własny film animowany dotyczący omawianego zagadnienia.

Jak to działa?

  • Istotny jest TEMAT – przed przyjazdem na zajęcia ustalamy z nauczycielem temat warsztatu, wybieramy zagadnienie, zjawisko problem, które będą stanowiły podstawę pracy.
  • Szukamy WIEDZY – wspólnie z uczniami animatorzy poprzez serię gier i zadań, analizują wybrany temat – utrwalając lub przyswajając wybrane zagadnienia.
  • TWORZYMY FILM – uczniowie w oparciu o przeprowadzone gry i zadania, wspólnie tworzą scenariusz filmu, kreują bohaterów, budują scenografię (używając do tego swoich plastycznych umiejętności oraz przywiezionych przez MOMAKIN materiałów np. styropianu, mas plastycznych, drutów kreatywnych etc.), po to by zrealizować filmowe zdjęcia . Przy okazji utrwalają zdobytą wiedzę i dowiadują się jak napisać scenariusz, czym jest storyboard i gdzie ukryta jest magia filmowa.
  • PRACUJEMY na PLANIE FILMOWYM – uczniowie tworząc animację pracują na profesjonalnym planie filmowym (składającym się z urządzenia do rejestracji obrazu, oświetlenia, komputera z programem do kontroli animacji).
  • OGLĄDAMY ANIMACJĘ – po zakończeniu warsztatów MOMAKIN montuje stworzony na warsztacie filmowym materiał i dostarcza go uczestnikom spotkania.

Co jest ważne?

   • WYOBRAŹNIA i KREATYWNOŚĆ – to one są jedynymi ograniczeniami dla twórcy animacji – uczymy, że dzięki ciężkiej pracy, odwadze, nieszablonowemu myśleniu, nietuzinkowemu sposobowi patrzenia na świat – można osiągnąć niemal wszystko.
   • WYTRWAŁOŚĆ – animacja wymaga cierpliwości i skupienia – pokazujemy, że to, co wymaga wysiłku daje niesamowite efekty.
   • MYŚL – tworzenie filmu rozpoczyna się od pomysłu na historię, którą chce się wykreować – pokazujemy, że wiedza, myślenie oraz umiejętność analizowania i wyciągania wniosków są podstawą funkcjonowania człowieka.
   • WSPÓLNA PRACA – kręcenie filmu to niemal zawsze praca grupowa – wspólne tworzenie jednego dzieła wymaga od każdego otwartości, umiejętności prowadzenia dyskusji, argumentowania, szukania kompromisów oraz wzajemnego wsparcia.
   • SPECJALIZACJA – praca w animacji eksploruje wiele umiejętności od tworzenia historii, poprzez projektowanie, rysowanie, rzeźbienie, szycie, grę aktorską, ustawianie świateł – pokazujemy, że każdy może odnaleźć swój talent.

Kiedy? Gdzie? Jak długo?
Dla każdej klasy zajęcia przygotowywane są indywidualnie. Wspólnie ustalamy dogodny termin, czas trwania, temat i konkretny cel spotkania. Zajęcia powinny trwać minimum 90 min (+ przerwa), choć podczas dłuższych też będziemy świetnie się bawić. MOMAKIN, aby zrealizować warsztat może przyjechać do szkoły. Warsztaty można wzbogacić o pokaz filmu animowanego.

Kontakt
Martyna Karpowicz, warsztaty@momakin.pl, 790 244 817