Filmowy Klub Juniora

rodziny_nowy_kolo

Filmowy Klub Juniora to nietypowe kinowe spotkania dla najmłodszych i ich bliskich. Zapraszamy dzieci w wieku od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami na pokazy najciekawszych filmów animowanych ostatnich lat i związane z nimi warsztaty sensoryczno-artystyczne. Program spotkań został przygotowany tak, aby rozwijać zmysły i dziecięcą kreatywność.

Przebieg spotkania
Na początku spotkania wspólnie z dziećmi obejrzymy starannie wybrany, krótki film animowany i to on będzie stanowić inspirację dla dalszych działań, takich jak: malowanie, rysowanie, rzeźbienie, tańczenie, śpiewanie… Pod okiem animatora dzieci będą zdobywać wiedzę o otaczającym je świecie, pobudzać i rozwijać swoje zmysły, ćwiczyć dotyk, wyostrzać słuch, trenować wzrok, jednocześnie zgłębiając wszelkie tajemnice kina.

Filmowy Klub Juniora to: pokaz filmu połączony z warsztatami artystycznymi (plastycznymi, muzycznymi)
Czas trwania: 1,5 godz. (wraz z pokazem filmowym)
Wiek uczestników: 3-6 lat (wraz z opiekunem/opiekunami)
Cena: 35 zł (opiekunowie uczestniczą w zajęciach bezpłatnie)
Liczba uczestników: 15-20 os.
Gdzie?: Kino Przytulne (Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, II piętro, sala 232)

 

ROZKŁAD ZAJĘĆ:
14 kwietnia (sobota), godz. 12 – temat spotkania: Wiosna już
projekcja filmowa: Gąsienica i kura; Kaktus i Mały: odc. O bocianie Wojtku
opis zajęć: Wiosna na dobre zagościła u bohaterów animowanych opowieści, które uczestnicy Filmowego Klubu obejrzą na ekranie Kina Przytulnego. Najpierw dzieci będą świadkami niesamowitego procesu przemiany gąsienicy w motyla, a następnie poznają historię bociana Wojtka, którym zaopiekowali się dwaj chłopcy: Kaktus i Mały. Po projekcji na dzieci czeka mnóstwo zabawy: wiosenna gimnastyka, rozmowa o rośnięciu, walc kwiatów oraz wicie ptasiego gniazda. A to nie koniec atrakcji. Animator zaprosi maluchy i dorosłych do udziału w rozważaniach na tematy związane z przyrodą – będziemy mówić o tym, jak wykluwają się ptaki z jaj, jak młode uczą się latać, jakie ptaki i skąd przybywają do nas wiosną. Warsztaty zwieńczy tworzenie barwnych motyli z włóczki, plasteliny i ozdób.

28 kwietnia (sobota), godz. 12 – temat spotkania: Buduj z nami, czyli Stukotkowe zabawy klockami
projekcja filmowa: Stukotki
opis zajęć: Oto przyszedł czas na sprawdzenie sił uczestników Filmowego Klubu Juniora w konstruowaniu świata z… klocków. Zainspirowani przez Stukotki – przesympatycznych bohaterów zabawnej animacji, zbudowanych z kolorowych elementów, które co i rusz rozpadają się i składają na nowo – puścimy wodze naszej wyobraźni i oddamy się kreatywnej zabawie. Po projekcji dzieci wraz z opiekunami wezmą udział w konkursie na budowanie najwyższej wieży z klocków, sprawdzą swoją zręczność w skokach przez skakankę oraz podejmą wyzwanie stworzenia Stukotków z kolorowych figur geometrycznych.

26 maja (sobota), godz. 12 – temat spotkania: Kwiaty dla Mamy
projekcja filmowa: Pamiętnik Florki: odc. Poważna sprawa
opis zajęć: W tak wyjątkowym dniu jak Dzień Mamy, spotkanie Filmowego Klubu Juniora też będzie miało szczególny charakter. Zajęcia rozpocznie spotkanie z ulubienicą dzieci – przesympatyczną ryjówką Florką, która tym razem będzie próbowała odnaleźć się w nowej sytuacji, jaką jest pojawienie się w rodzinie rodzeństwa. Dylematy Florki, bliskie wielu dzieciom, będą wstępem do rozważań na temat niezwykłej roli mamy w życiu dziecka i staną się pretekstem do zorganizowania wielu zabaw. Dzieci wraz z opiekunami wezmą udział w quizie i konkursie w taniec na gazecie oraz stworzą niezwykły upominek – kwiaty dla mamy.

9 czerwca (sobota), godz. 12 – temat spotkania: Witaj lato – jedźmy nad morze
projekcja filmowa: Kot Miro – odc. Lecimy na plażę, Rysunki na piasku; Pamiętnik Florki: odc. Podróż
opis zajęć: Przed nami wakacje i wielu z nas już rozpoczęło przygotowania do letniego wypoczynku. Bohaterowie animowanych seriali: Kot Miro i jego przyjaciele oraz ryjówka Florka zaproszą dzieci w niezwykłą podróż nad morze. Uczestnicy Filmowego Klubu Juniora wraz z opiekunami obejrzą ich przygotowania do wyjazdu, spakują wakacyjną walizkę i omówią zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych i wodnych.  Na podróżników będą czekać ciekawe zadania: rysowanie portretu z piasku, rzeźbienie żywego modela oraz tworzenie morskiego krajobrazu z piasku kinetycznego.

23 czerwca (sobota), godz. 12 – temat spotkania: Wszystkiego najlepszego, Tato
projekcja filmowa: Przytul mnie: odc. Trudna sztuka; Pamiętnik Florki: odc. Dzień Taty; Kot Miro: odc. Lot latawcem
opis zajęć: Często najlepszym przyjacielem małego człowieka jest jego tata. To samo może zdarzyć się wśród zwierząt, co zobaczymy w trakcie ostatniego przedwakacyjnego spotkania Filmowego Klubu Juniora. Dzień Ojca posłuży nam za kanwę do rozważań na temat wzajemnych relacji pomiędzy tatusiami a ich dziećmi. A punktem wyjścia będzie filmowy seans na ekranie Kina Przytulnego. Mały miś, bohater animowanego serialu Przytul mnie, wraz ze swoim tatą przeżywają różne przygody i doskonale bawią się we własnym towarzystwie. Ryjówka Florka również zaprosi małych widzów do udziału w obchodach tego niezwykłego święta, choć początkowo nie wszystko pójdzie zgodnie z planem… Po projekcji na dzieci i opiekunów będzie czekać slalom między przeszkodami, rzucanie piłką do celu, wyścig w workach oraz poszukiwanie ukrytego misia. Spotkanie zakończymy wspólnym wykonaniem latawca według instrukcji, jakich udzielili dzieciom bohaterowie serialu Kot Miro.

Kontakt
warsztaty@momakin.pl
Agnieszka Bilicka – tel. 790 244 817

PATRONEM MEDIALNYM FILMOWEGO KLUBU JUNIORA JEST: