Kim jesteśmy?

MOMAKIN narodził się z wielkiej pasji do animacji i filmu, z pragnienia popularyzacji wspanialej sztuki, jaką jest animacja poklatkowa. MOMAKIN to także sposób na to, by urzeczywistnić śmiałe i nieszablonowe pomysły w zakresie edukacji kulturalnej, dystrybucji filmowej, a także promocji polskiej kinematografii i jej twórców.

Działalność MOMAKIN spaja tematyka filmowa, ze szczególnym naciskiem na animację. To ona stanowi element wspólny dla organizowanych przez firmę warsztatów, wydarzeń, wystaw i szkoleń.

Za MOMAKIN stoją cztery ambitne kobiety:

  • PAULINA ZACHAREK – historyczka sztuki, kuratorka wystaw, muzealniczka od lat zajmująca się tematyką animacji, koordynatorka licznych projektów z zakresu edukacji i aktywizacji społeczno-kulturalnej.
  • IWONA BUCHCIC – specjalistka ds. Public Relations, odpowiada za marketing, promocję i komunikację projektów realizowanych przez MOMAKIN; realizuje kampanie promocyjne na rzecz producentów i studiów filmowych.
  • AGNIESZKA KOWALEWSKA-SKOWRON – koordynatorka programów promujących polską animację na świecie, organizatorka licznych eventów kulturalnych, dystrybutorka filmowa.
  • KATARZYNA GROMADZKA – kierownik produkcji filmowej i telewizyjnej, współorganizatorka wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym, koordynatorka licznych projektów filmowych. W MOMAKIN odpowiada m.in. za projekt Polish Quality.

Paulina Zacharek

Iwona Buchcic

Agnieszka Kowalewska-Skowron

Katarzyna Gromadzka