Nowe zwiastuny – jest na co czekać (pełnometrażowe filmy animowane)

No comments animacja, IB, promocja

Ubiegły tydzień przyniósł nam kilka ciekawych zwiastunów. Zacznę jednak od małej dygresji… na temat bardzo dobrego posunięcia promocyjnego twórców pełnometrażowej animacji Dzieciak rządzi (The Boss Baby).

Głównym bohaterem filmu Dzieciak rządzi (reż. Tom McGrath, prod. DreamWorks Animation) jest noszący garnitur i czarny neseser niemowlak, który z pomocą 7-latka musi uratować świat. I choć dotychczasowe zwiastuny tej animacji jakoś nie były w stanie mnie do niej przekonać, to jednak słowa uznania należą się osobom odpowiedzialnym za produkcję spotu, który został pokazany przed projekcją filmu Piękna i Bestia. A zaczyna się on od rozmowy Płomyka z Trybikiem…

Reklama kontekstowa pierwsza klasa. A teraz czas na nowości.

Sekrety morza i… wilków

W czasie niedawno zakończonego Cartoon Movie miała miejsce prezentacja znajdującego się już w produkcji, najnowszego projektu Tomma Moore’a – reżysera i scenarzysty Sekretów morza (Song of the Sea) oraz Sekretu księgi z Kells (The Secret of Kells). Mowa o Wolfwalkers – trzecim filmie pełnometrażowym, dopełniającym tryptyk celtycki tego twórcy. Mająca korzenie w irlandzkim folklorze opowieść, będzie umiejscowiona w czasach, kiedy wilki postrzegano jako zwierzęta demoniczne. W filmie poznamy Robyn, 11-letnią dziewczynkę, która towarzyszy swemu ojcu-myśliwemu wyruszającemu z misją upolowania ostatniej wilczej watahy. Wkrótce poznaje ona dziką dziewczynę o imieniu Mebh i dzięki niej odkrywa magiczny świat tytułowych stworzeń. Dziewczynki zaprzyjaźniają się, aż w końcu sama Robyn także staje się tytułową wolfwalker – stworzeniem, na które tak zawzięcie poluje jej ojciec. Według reżysera The Wolfwalkers będzie wielką opowieścią o sile przyjaźni. Opublikowany zwiastun bardzo udanie wprowadza nas w magiczny świat dawnej Irlandii. Łagodna kreska, znana dobrze z Sekretów morza, dość wyraźne kreśli granice między światem ludzi – szarym i głupim, a kolorowym i niewinnym światem przyrody.

Bardzo kibicuję temu projektowi. (A jeśli jeszcze nie widzieliście wcześniejszych filmów Tomma Moore’a to polecam Wam je gorąco).

Coco i podróż przez Krainę Umarłych

Co by się stało, gdyby meksykański chłopiec imieniem Miguel mógł spotkać swoich od dawna już nie żyjących członków rodziny? Na to pytanie w swojej najnowszej animacji Coco będzie chciało odpowiedzieć nam studio Disney-Pixar. Premiera filmu została zapowiedziana na listopad, w zeszłym tygodniu mogliśmy obejrzeć jego pierwszy zwiastun, a oczom widzów Pięknej i Bestii (ten film pojawia się tu już drugi raz!) pokazana została kilkuminutowa animacja będąca zabawną scenką z udziałem jednego z głównych bohaterów. Cały film został zainspirowany meksykańskim Świętem Zmarłych (Día de Muertos). Co ciekawe, jest to jedyny film animowany, którego premierę Disney-Pixar zaplanował na lata 2016-2019.  Reżyserię powierzono Lee Unkrichowi (w jego dorobku są  takie filmy, jak Toy Story 3, Potwory i Spółka, Gdzie jest Nemo? – w dwóch ostatnich był współreżyserem) oraz Adrianowi Molinie. Coco to opowieść o Miguelu, chłopcu który pragnie stać się muzykiem, jak jego idol – Ernesto de la Cruz. Jednak aby osiągnąć ten cel, musi przemierzyć Krainę Umarłych i odkryć tajemnicze powody przez które w jego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana.

Nie wiem, jak Wam, ale u mnie pierwszy zwiastun od razu przywołuje skojarzenia z The Book of Life, zaś jedno ujęcie z Miguelem grającym na gitarze to moim zdaniem niemal kalka z Kubo i dwie struny. Poczekam na kolejne zwiastuny – może one bardziej rozbudzą mój apetyt na tę animację?

Gru i… Dru oraz Early Man

I na koniec dwa zwiastuny, które wywołują uśmiech na mojej twarzy. Pierwszy to zapowiedź filmu Gru, Dru i Minionki (Despicable Me 3), kontynuacji bardzo lubianego przeze mnie Jak ukraść Księżyc? i już mniej udanego Minionki rozrabiają. Nic nie poradzę na to, że mam słabość do postaci Gru (zwłaszcza z genialnym polskim dubbingiem w wykonaniu Marka Robaczewskiego). A tu będę miała Gru x dwa!

Drugi z zostawionych na koniec zwiastunów to teaser szykowanego przez studio Aardman filmu Early Man. Animacja ta doczeka się oddzielnego wpisu, dlatego dziś pozostawiam Was z tym wielce obiecującym trailerem.

Autorka tekstu: Iwona Buchcic