ANIM.ART.FILM

Tegoroczny festiwal ANIMART zaprezentuje swoim widzom szereg animacji lalkowych oscylujących wokół niekonwencjonalności, kreatywności i buntowniczej postawy wobec zastanej rzeczywistości.

Na pokazy filmów pełnometrażowych zapraszamy w festiwalowe wieczory. Zaprezentujemy animacje pokazujące współczesny, często militarny wymiar działalności ruchów rewolucyjnych na świecie (szczegóły).

 

panorama krótkiej formy_małaW ramach Panoramy Krótkiej Formy będzie można zapoznać się z wachlarzem nietuzinkowych filmów z całego świata (m.in. z Tajwanu, Argentyny, USA, Europy, czy Meksyku). Widzowie w wizjach rodem z kubistycznych obrazów będą poszukiwali źródeł rewolucji 1913 roku w Meksyku i jej związków z początkami kina (Revoltoso, reż. Arturo „Vonno” Ambriz, Roy Ambriz), a w ascetycznej i pełnej ciszy opowieści spróbują skonfrontować się z najnowszą historią Argentyny (Padre, reż. Santiago Bou Grasso).

brazylijscy przyjaciele_małaPowakacyjnie zabierzemy Was w podróż do Brazylii, aby zaprezentować Wam animacje pokazywane podczas festiwalu Brasil Stop Motion. Projekcje odbędą się na terenie Manufaktury.

 

studenckie wprawki_małaPrezentacja filmów studenckich Szkoły Filmowej w Łodzi i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczegółowych informacji na temat festiwalowych wydarzeń udzielają:
Paulina Zacharek (p.zacharek@momakin.pl)
Agnieszka Kowalewska-Skowron (a.kowalewska@momakin.pl)